Що таке тестування на тваринах?

12.05.2014 16:18

Щороку косметичні компанії вбивають мільйони тварин, щоб протестувати свою продукцію. Ці компанії заявляють, що тестування на тваринах – це обов’язкова умова, аби забезпечити своїх користувачів якісною косметикою, що не викликатиме алергії. Проте більшість країн не вимагає тестування косметики на тваринах, оскільки є альтернативні методи тестування, а тестування на тваринах не дає 100% вірних результатів. Більше того непотрібність тестування на тваринах підтверджують і багато успішних компаній, які не приносять страждать беззахисним створінням.

Тестування продукції зазвичай проводиться на тваринах, щоб виміряти рівні подразнення шкіри, пошкодження тканин ока, і токсичність, викликана різними речовинами, що використовуються у виробництві косметики та засобів побутової хімії. Тест Драйза вимагає, щоб їдкі речовини капали в очі кроликів (чому кроликів – бо у них не виділяються сльози) для оцінки пошкодження чутливих тканин ока. Це дуже болісно для кроликів, вони кричать, коли ці речовини застосовують, а іноді і ламають шию або спину, намагаючись вирватися з лещат, у яких їх тримають. Уявіть собі, що білому пухнастому кролику капають у око всіма улюблений "Fairy" і далі спостерігають за подразненням рогівки ока до повного її відмирання – для цього потрібно від одного і аж до трьох тижнів.

Тести «летальна доза» (LD) використовуються для визначення кількості речовини, яка може вбити певний вид тварин. Наприклад, в LD50 тесті, тваринки змушені ковтати отруйні речовини (через труби напряму у шлунок, пар, спрей інгаляторів або ін’єкції) доки половина з них не помре.

Також ще проводять тести на подразнення шкіри. Для цього використовують будь-яких тварин – мишей, морських свинок, кроликів, а інколи навіть кішок і собак. Їм голять шерсть, знімають шкіру і втирають в рану тестуючу речовину. Подумайте – на порошку “Comet” написано “користуватися в рукавичках”, тому що він викликає подразнення рук. Просте подразнення шкіри рук викликає біль і неприємні відчуття. А уявляєте собі, що відчувають кролики, морські свинки, собаки, кішки, коли їм знімають шкіру і втирають в рани цей самий “Comet”?

Неточність випробувань на тваринах

Мало того, що ці випробовування на тваринах це – нелюдяна жорстокість, так вони ще й до того всього неточні. Наприклад, LD тести не вимірюють небезпеку для людського здоров’я, а тільки визначають, наскільки токсичний продукт для певного виду тварин, на якому його тестували. Результати тестування на мишах не можна застосувати до щурів, не кажучи вже про результати на щурах і їхнє відношення до людини. Кожен вид по-різному реагує на різні речовини. Крім того, на результати тесту LD може вплинути вік і стать піддослідних тварин, умови проживання і харчування.

Чому тестування на тваринах?

Регулюючі органи більшості країн не вимагають тестування косметики на тваринах, а ефективність нетваринних методів випробувань продукції було повністю доведено. У 2003 році Європейський Союз прийняв заборону на використання тварин у тестуванні косметики, починаючи вже з 2009 року, а повна заборона продажу косметики тестованої на тваринах вступила в дію у 2013 році. Так чому ж деякі американські компанії, як і раніше, наполягають на проведенні цих варварських і застарілих тестів? Дуже часто корпоративні юридичні відділи використовують випробування на тварин, як спосіб уникнути відповідальності в разі позову. Тим не менш, споживачі, які купують продукти від компаній, що проводять випробування на тваринах, також частково відповідальні. Милосердні споживачі повинні використовувати свою купівельну спроможність, щоб послати чіткий сигнал для виробників косметики, що тестування на тваринах жорстоке й неприпустиме.

БОЙКОТУЙТЕ ПРОДУКЦІЮ КОМПАНІЙ, ЯКІ ПРОВОДЯТЬ ТЕСТУВАННЯ НА ТВАРИНАХ - НЕ СТАВАЙТЕ ПРИЧИНОЮ ЇХ СТРАЖДАНЬ!

За основу взята стаття Клубу екологічно свідомих людей:

https://eco-nation.org/zahist-tvarin/prihovaniy-ingrediyent-testuvannyah-kosmetiki-strazhdannya-tvarin/

Фото: Ente Nazionale Ptotezione Animali - Національне агенство захисту тварин (Італія)