Зробімо Арктику всесвітнім заповідником!

02.02.2014 15:39

Вже цього року на арктичному шельфі може початися промислове буріння і видобуток нафти.

Це відбудеться не десь, а на російському шельфі. Російський уряд намагається довести, що видобуток арктичної нафти - це прорив в майбутнє. Державні компанії - «Роснефть» і «Газпром» - кажуть про новітні технології і про безпечні промислі.
Показати повністю.. Насправді - нафтове освоєння Арктики - це велика мильна бульбашка, і якщо вона лопне, всі економічні кризи, всі аномалії погоди, які траплялися раніше, здадуться нам дитячими забавками.

Замість того, щоб освоювати безпечні та поновлювані джерела енергії, Росія воліє витрачати шалені гроші на вкрай сумнівний і вельми небезпечний проек. Видобуток нафти довіряється компаніям, які багато років проявляють повну безвідповідальність, перетворюють величезні території в зону екологічного лиха і демонструють, що нічого, крім прибутку, їх не цікавить.

Достовірно підтверджених запасів нафти на шельфі вистачить всього на кілька років. У Баренцевому морі, наприклад, доведені запаси в п'ять разів менше того, що російські компанії зараз добувають на рік. Нафта на шельфі «важка», невисокої якості, а її собівартість буде значно вища за ту, що видобувається на суші. Можливо, нафтовим компаніям потрібна не сама нафта? Тоді що ж?

Нафтові компанії - комерційні підприємства, але їх арктична інфраструктура створюється за рахунок громадян: будівництво криголамного флоту, розвідувальне буріння, прикордонні кораблі і рятувальні судна - все це сотні мільярдів, які беруться з державного бюджету.

Ділянки та ліцензії на буріння і видобуток нафти компанії отримують без конкурсу, часто не маючи ніякого плану дій на випадок аварій і розливів. Але найголовніше - вони отримують податкові пільги на видобуток і експорт корисних копалин, тому бюджет не дорахується багатьох мільярдів рублів у найближчі роки. Та й самої нафти ми не побачимо, вона піде на експорт прямо зі свердловини.

Іноземні партнери, яких російські компанії запрошують брати участь у спільному видобутку нафти, приходять до Росії тому, що в інших арктичних країнах вони не в змозі виконати вимоги безпеки, набагато вищі, ніж у Росії. А крім того, ці компанії можуть заявити набагато більші запаси нафти, що підвищує вартість їх акцій на ринку.

ЩО ДАЛІ?

Нафтове освоєння Арктики - це квиток в один кінець. Арктика, це величезний «кондиціонер», який не дозволяє нашій планеті перегріватися. Якщо він «зламається», ми вже не зможемо нічого виправити. Вже зараз ми бачимо, що лід тане, і щороку отримуємо то повінь, то заморозки, то посуху і пожежі. Все це буде тільки посилюватися. Прикриваючись необхідністю видобутку нафти в Арктиці, і витрачаючи гігантські бюджетні кошти, нафтові компанії можуть безповоротно знищити крихкий механізм, який дозволяє нам жити.

Йти за нафтою на арктичний шельф, все одно що підносити запалений сірник до бочки з порохом. Катастрофа відбудеться обов'язково - це лише питання часу.

Точно так само, як Антарктика, Північний Льодовитий океан повинен стати територією миру і науки.

ПОТРІБЕН МОРАТОРІЙ НА ДОБУВАННЯ НАФТИ НА АРКТИЧНОМУ ШЕЛЬФІ!

Підпишіть Петицію!

ПЕТИЦІЯ: https://savethearctic.org/ru/?utm_campaign=SW2&utm_source=VK&utm_medium=Russia&utm_term=120713

Як підписати Петицію:

1. Перейдіть, будь ласка, за посиланням, вказаним зверху.

2. У віконці "Да! Арктика будет всемирным заповедником" натисніть на графу "Email". Відкриється віконце. У ньому, будь ласка, вкажіть: у графі "Email" - свою електронну адресу, у графах "Имя", "Фамилия" - свої дані, а також свою країну під графою "Фамилия". У графі "Телефон" може вказати свій номер телефону (це не обов`язково). Після чого натисніть, будь ласка, червону кнопочку "ПОДПИСАТЬ". Це все.)

Дуже Вам дякуємо! Разом ми змінюємо цей світ на краще!

Фото: Chief Yeoman Alphonso Braggs, US-Navy (www.wikipedia.org)